laboratorna-voda.sk

ZUBNÉ SÚPRAVY, STOMATOLOGICKÁ TECHNIKA,
VYBAVENIE ZUBNEJ AMBULANCIE

DEIONIZOVANÁ VODA V ZUBNEJ AMBULANCIÍ,
VÝROBA VODY A JEJ VYUŽITIE V PRAXI

"Destilujte" vodu BEZ ELEKTRINY!

Šikovné vodárničky na procesnú vodu ...
Dôležité vybavenie každej zubnej ambulancie!

EKOLOGICKÁ výroba deionizovanej vody
v zubnej ambulancii, ako plnohodnotná náhrada destilovanej vody

Nastal čas na inováciu si vyrábať deionizovanú vodu priamo v ambulancii, a to všetko BEZ ELEKTRICKEJ ENERGIE, BEZ OHREVU VODY! Vysoká výdatnosť výroby deionizovanej vody z vlastného vodného zdroja.

#image_title

Nestíha váš elektrický destilátor?
Trápi vás prehrievanie priestoru počas destilácie vody?

Po novom bude produkcia deionizovanej vody podmienená len tlakom vody v potrubí, žiadny ohrev, s dostatočným výkonom, s rezervou v zásobníku ...

Kupujete si balenú vodu?

Pokiaľ vás už nebaví naháňať bandasky s vodou, teraz za tým môžete dať bodku. ... Deionizovanú vodu budete mať k dispozícií každý deň čerstvú otočením kohútika na zásobníku. Venujte sa naplno len svojej práci, a nemyslite na logistiku a obstarávanie vody.

destilovaná voda do zubnej ambulancie
Zubné súpravy

Destilovaná voda
v stomatologickej praxi

Väčšina prístrojového vybavenia zubnej, stomatologickej ambulancie, zubnej kliniky využíva ako chladiace a oplachové médium destilovanú, resp. deionizovanú vodu vysokej čistoty. Prečo destilovaná voda? … citlivé prístroje sú háklivé na vodný kameň, z uvedeného dôvodu je nutné aplikovať kvalitnú destilovanú vodu, ktorá nevytvára nánosy vodného kameňa, ktoré by jednoznačne znefunkčnili špeciálne prevodové jednotky dentálnych turbiniek, výstupné trysky, a mechaniku iných systémov …

Deionizovaná voda
v zubnej súprave

Vysokocitlivé systémy obsiahnuté v zubnej súprave si vyžadujú kvalitnú čistenú vodu, ideálne vodu v kvalite Aqua Purificata. Deionizovaná – destilovaná voda ako hlavné pracovné médium zubnej súpravy, ochrana trysiek v zubných turbinkách a mikromotorov. Prevencia pred nánosmi a zaneseniu kanálov pištolí na aplikáciu oplachovej vody do ústnej dutiny počas zákroku. V žiadnom prípade sa neodporúča do zubných súprav dávkovať len zmäkčenú surovú vodu cez katexový chemický zmäkčovať vody, nakoľko takto upravená voda nieje chemicky čistá, obsahuje vysoké dávky (Na+). Nutné je použiť chemicky čistú vodu filtrovanú cez molekulárnu membránu a následne dočistenú cez špeciálny makroelektrolyt, ktorý zbavuje vodu od všetkých iónov.

Deionizovaná voda
do sterilizačného autoklávu

Evidujete zo svojej stomatologickej praxe, že Váš autokláv zvykne štrajkovať, jednoducho nezapne? Väčšinou je dôvodom nevyhovujúca kvalita vody. Niektoré typy sterilizačných autoklávov majú v sebe zabudovaný senzor na meranie mernej elektrickej vodivosti vody.
Od výrobcov nastavený limit povolenej hranice vodivosti vody môže robiť uvedené problémy. V prípade zvýšenia vodivosti destilovanej vody hoci aj o 1 µS/cm nad povolený limit, autokláv jednoducho nepustí ďalej.

Zbavte sa už navždy kupovania vody!
Vyberte si zariadenie podľa výkonu so zásobníkom.

Systém nastavený špeciálne pre zubné ambulancie, všeobecne pre medicínske a laboratórne aplikácie.

Deionizátor vody AQUAPURE-Lab

Vyberte si zariadenie podľa výkonu filtrácie.
Zo skúseností však štandardne postačuje výkon 4-6lit./hod.

Zásobníky na destilovanú vodu

Do zubnej ambulancií doporučujeme k zariadeniu zásobník na vodu,
budete mať tak k dispozícií väčší objem vody k odberu bez čakania.

Ideálne prevádzkové predpoklady:

Destilátor vody destilovana voda

Zdroj vody

Napojenie zariadenia ideálne na zdroj pitnej vody (mestská voda). V prípade studničnej vody je nutné predložiť čerstvú analýzu vody zo studne, na základe ktorej posúdime vhodnosť napojenia filtrácie vody.

Zubárske náradie, vybavenie zubnej ambulancie

Tlak vody v potrubí

Ideálna demineralizačná účinnosť molekulárnej membrány je pri tlaku 4-6bar. Čím bude väčši tlak vody, tým bude vyššia účinnosť demineralizácie vody, aj väčší výkon filtrácie.

Zubná súprava predaj

Servis

Pre správnu funkčnosť zariadenia je nutná výmena filtračných patrón (1x ročne základné filtre), molekulárna membrána 2-4 roky, ionex podľa potreby (ak už nevyhovuje vodivosť vody).

CHCETE SI VYRÁBAŤ DEIONIZOVANÚ VODU ?

UVEĎTE PRIBLIŽNÚ SPOTREBU VODY ZA DEŇ:

KONTAKTNÝ FORMULÁR:

Špecifikujte požiadavky:

Aký máte zdroj vody, mestská voda/studňa? Máte kolísavý tlak vody? Uveďte približnú spotrebu vody za deň. Prosím uveďte do formulára aj telefónne číslo, aby sme Vás mohli v prípade potreby kontaktovať.

Výber z našich referencií z oblasti stomatológia:

  • DENTAKRA s.r.o. Poprad ( stomatológia )
  • MK-DentArt s.r.o. MDDr. Mária Kesziová, Nesvady
  • IMODENT s.r.o., MUDr.Igor Moravčík, Hlohovec (stomatológia)
  • REVLAS s.r.o. MDDr.Hugo del Puerto, Bratislava
  • SmartDental Clinic, Bratislava/Poprad
  • DCMedical, Košice
  • BADENT s.r.o. , Prešov (stomatológia)
  • ……